Registered to: Daddy Doug McDaniel- WVRunners
Woodrow Wilson Invitational - 8/31/2010
CROSS COUNTRY MEET
Beckley, WV
Last Completed Event
Event 2 Girls 5k Run CC GIRLS
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Morgan Kesecker Nicholas County 22:30
2 Sarah Phillips Shady Spring 23:22
3 Chelsea East Pikeview 23:52
4 Ryleigh McCoy Webster County 24:19
5 Marissa Miluk Greenbrier East 24:42
6 Nicole Hegele Shady Spring 25:16
7 Brenna Mazzella Richwood 25:44
8 Taylor Jackson Shady Spring 25:46
9 Sophie Shernan Greenbrier East 26:10
10 Lindsay Sanson Webster County 26:50
11 Morgan Farrell Independence 27:39
12 Hampton Zobrist Greenbrier East 26:10
13 Kaiti Cantley Liberty 28:23
14 Kayla Bishop Independence 28:27
15 Alison Bartenshlager Greenbrier East 28:33
16 Eria Wilson Oak Hill 28:34
17 Ashley Hamrick Nicholas County 28:46
18 Erica Logar Nicholas County 28:48
19 Emily Lilly Independence 28:55
20 Jenna Clements Princeton 29:03
21 Hannah Saunders Wyoming East 29:10
22 Kim White Princeton 29:37
23 Megan Young Shady Spring 29:41
24 Ashleigh Mills Independence 29:42
25 Maranda Wimmer Princeton 30:51
26 Kayla Blake Pikeview 30:55
27 Raylyn Smith Pikeview 31:01
28 Misty Holliday Webster County 31:09
29 Allison Clevenger Webster County 31:16
30 Heidi Gum Webster County 31:34
31 Jessica Hinkle Nicholas County 31:35
32 Tess MCCloud Bluefield 31:56
33 Sydney MCManus Greenbrier East 32:08
34 Brianna Harvey Princeton 32:30
35 Rikki MCClure Independence 32:36
36 Abby Gottshall Greenbrier East 32:39
37 Bev MCDermoll Richwood 32:48
38 Brandi Lough Richwood 33:06
39 MacKenzie Prince Independence 33:12
40 Gretchen Webber Richwood 33:13
41 Taylor Smith Independence 33:26
42 Katana Bryant Liberty 33:32
43 Molly Lovern Bluefield 33:37
44 Holly Poe Wyoming East 33:54
45 Shakiya Diggs Pikeview 33:55
46 Marissa Mullins Princeton 34:11
47 Kirston Phillips Princeton 34:15
48 Amanda Cook Princeton 34:16
49 McLayla Gteenwood Oak Hill 34:24
50 Haley Lyons Richwood 35:16
51 Morgan Mullens Richwood 35:17
52 Jessica Copenhover Nicholas County 36:22
53 Brittany Bender Webster County 36:24
54 Autumn Carpenter Nicholas County 36:42
55 Ashley Short Webster County 38:22
56 Kirsten Clay Wyoming East 38:24
57 Lisa Laramce Mount Hope 39:57
58 Kali Striker Oak Hill 39:59
Girls Team Scores
1. Greenbrier East GE 48
2. Webster County WC 65
3. Independence I 69
4. Nicholas Co. N 81
5. Princeton PR 100
6. Richwood R 120
Other teams: Pikeview (PV), Oak Hill (OH),
Mt. Hope (MH), Wyoming East (WE), Shady Spring (SS),
Bluefield (B), Woodrow Wilson (WW), Liberty (L)
Event 1 Boys 5k Run CC BOYS
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andrew Shaffer Richwood 18:28
2 Scott Treadway Oak Hill 19:24
3 Wes Stowers Oak Hill 19:26
4 Emmet Rogers Richwood 19:34
5 Eric Lawson Pikeview 19:36
6 Isaac Cales Independence 19:36
7 Llucas Gardner Oak Hill 20:10
8 Hayden Thomas Woodrow Wilson 20:17
9 Trey Cochran Greenbrier East 20:19
10 Charles Bard Richwood 20:35
11 Bobby Sstriker Oak Hill 20:38
12 Ryan Roseberry Shady Spring 20:46
13 Justin Harper Shady Spring 20:51
14 Ian Lovern Bluefield 21:02
15 Leve Snedegar Greenbrier East 21:06
16 Steven Kinser Pikeview 21:07
17 Elijah Reynolds Nicholas County 21:17
18 Joseph Cornett Wyoming East 21:41
19 Conner Lockwood Bluefield 21:49
20 David Buch Woodrow Wilson 22:06
21 Michael Horton Independence 22:19
22 Austin Morton Nicholas County 22:25
23 Zach Pell Independence 22:30
24 Kurtis Miller Liberty 22:33
25 Daniel Pritt Oak Hill 22:41
26 Scott Moore Nicholas County 22:42
27 Don Richards Independence 22:43
28 Kyle Diem Greenbrier East 22:50
29 Aaron Beam Nicholas County 22:54
30 Kevin Shrader Princeton 22:55
31 Matt Koh Woodrow Wilson 23:06
32 Sam Wood Independence 23:11
33 Nicholas Jerman Greenbrier East 23:18
34 Jon Pruett Princeton 23:19
35 Brad Bright Webster County 23:24
36 Mike Rogers Bluefield 23:39
37 Hunter Runion Shady Spring 23:44
38 Zane England Wyoming East 23:45
39 Steve Alderman Nicholas County 23:51
40 Rand Blankenship Wyoming East 23:57
41 Ty Treadway Wyoming East 23:59
42 John Neal Oak Hill 24:02
43 Garrett Bather Pikeview 24:03
44 Cordell Murphy Richwood 24:30
45 David Meadows Shady Spring 24:31
46 Austin Smith Pikeview 24:49
47 Matt Holliday Oak Hill 24:58
48 Aaron Kessler Webster County 25:10
49 Ryan Martin Webster County 25:11
50 Adam Bowles Princeton 25:15
51 Austin Ponce Pikeview 25:16
52 Zach Dillard Richwood 25:26
53 Chris Meadows Shady Spring 25:50
54 Taylor Smith Wyoming East 25:59
55 J.A. Rader Nicholas County 26:00
56 Wes Short Webster County 26:07
57 Kevin Keith Liberty 26:18
58 Andrew Dykes Woodrow Wilson 26:20
59 Jacob Riggleman Greenbrier East 26:23
60 Mason Holliday Webster County 26:40
61 Ryan Delaney Liberty 26:40
62 Andrew Cook Wyoming East 27:00
63 Reed Castanon Independence 27:02
64 Jackson Shrewsbury Woodrow Wilson 27:20
65 Justin Snyder Princeton 27:25
66 Keith Cottrill Liberty 27:27
67 Dalton Miller Webster County 27:28
68 Charlie Dobson Bluefield 28:10
69 Brandon Hendricks Wyoming East 29:40
70 Dylan Brown Richwood 30:00
71 Zach Jordan Webster County 30:30
72 Darrioun Webb Bluefield 30:45
73 Mike Kelly Woodrow Wilson 31:00
74 Richard Wingrove Mount Hope 31:05
75 Dalton Bowman Princeton 31:15
76 Justin Wills Liberty 31:21
77 Chase Mullins Greenbrier East 31:25
78 Colby Knight Richwood 32:00
Boys Team Scores
1. Oak Hill (OH) 48
2. Independence (I) 109
3. Richwood (R) 111
4. Nicholas Co. (N) 133
5. Greenbrier East (GE) 144
6. Shady Spring "B" (SS) 160
7. Pikeview (PV) 161
8. Woodrow Wilson (WW) 181
9. Wyoming East (WE) 191
10. Bluefield (B) 214
11. Webster Co. (WC) 248
12. Princeton (PR) 254
13. Liberty (L) 284
Also Competing - Mount Hope (MH)