Summers County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
32.67 | SB | Rose Burchett | 20th | Finals H3 | Complete Results |
33.84 | SB | Abby Watkins | 26th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:11.98 | Megan Cooper | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
3:38.45 | Marlee Meador | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
7:04.55 | Megan Cooper | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
7:51.24 | Marlee Meador | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:17.24 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
57.49 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:03.84 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.00 | SB | Landon Richmond | 10th | Finals H2 | Complete Results |
12.22 | SB | Jonathan Angell | 12th | Finals H1 | Complete Results |
13.57 | SB | Sam Wheeler | 31st | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.22 | SB | Jonathan Angell | 10th | Finals H3 | Complete Results |
27.52 | SB | Sam Wheeler | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
29.39 | Nick Willey | 28th | Finals H3 | Complete Results | |
29.69 | SB | Gregory Angell | 29th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.58 | SB | Hunter Thomas | 4th | Finals H1 | Complete Results |
1:01.43 | SB | Jojo Chastain | 19th | Finals H2 | Complete Results |
1:03.58 | SB | Sam Wheeler | 23rd | Finals H2 | Complete Results |
1:09.71 | Gregory Angell | 31st | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:41.19 | Ian Gardner | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
2:41.46 | SB | Hunter Woods | 17th | Finals H1 | Complete Results |
2:52.42 | SB | Madoc Lathroum | 24th | Finals H1 | Complete Results |
2:56.42 | Luke Mills | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:33.77 | Ian Gardner | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
6:19.30 | SB | Luke Mills | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
7:09.23 | Hunter Woods | 29th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
17:03.55 | SB | Scott Grizzle | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.78 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.14 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-3 | Anthony Buckland | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
16-8 | SB | Sam Wheeler | 12th | Finals H1 | Complete Results |
14-5 | SB | Gregory Angell | 21st | Finals H1 | Complete Results |
14-3 | Nick Willey | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
73-11 | Nathan Wickline | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
71-3.5 | SB | Hunter Cantely | 23rd | Finals H1 | Complete Results |