Tucker County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.96 | SB | Rhea Deuser | 5th | Finals | Class A Results |
13.96 | SB | Rhea Deuser | 5th | Finals | Class A Results |
13.96 | SB | Rhea Deuser | 5th | Finals | Class A Results |
13.99 | SB | Rhea Deuser | 4th | Prelims H2 | Class A Results |
13.99 | SB | Rhea Deuser | 4th | Prelims H2 | Class A Results |
13.99 | SB | Rhea Deuser | 4th | Prelims H2 | Class A Results |
15.22 | SB | Rachelle Pennington | 9th | Prelims H2 | Class A Results |
15.22 | SB | Rachelle Pennington | 9th | Prelims H2 | Class A Results |
15.22 | SB | Rachelle Pennington | 9th | Prelims H2 | Class A Results |
15.62 | SB | Tessi Messer | 12th | Prelims H1 | Class A Results |
15.62 | SB | Tessi Messer | 12th | Prelims H1 | Class A Results |
15.62 | SB | Tessi Messer | 12th | Prelims H1 | Class A Results |
200 Meter Dash | |||||
29.50 | SB | Katie Clevenger | 5th | Prelims H2 | Class A Results |
29.80 | SB | Katie Clevenger | 3rd | Finals | Class A Results |
31.10 | SB | Liesa Kimelaskas | 6th | Prelims H1 | Class A Results |
32.95 | SB | Tessi Messer | 11th | Prelims H1 | Class A Results |
32.95 | SB | Tessi Messer | 11th | Prelims H1 | Class A Results |
32.95 | SB | Tessi Messer | 11th | Prelims H1 | Class A Results |
35.23 | SB | Liesa Kimelaskas | 8th | Finals | Class A Results |
400 Meter Dash | |||||
1:11.40 | SB | Melody Heath | 5th | Finals H2 | Class A Results |
1:14.00 | SB | Mindy Dilly | 6th | Finals H1 | Class A Results |
1:15.00 | SB | Elizabeth Carr | 7th | Finals H1 | Class A Results |
1:15.00 | SB | Elizabeth Carr | 7th | Finals H1 | Class A Results |
1:15.00 | SB | Elizabeth Carr | 7th | Finals H1 | Class A Results |
800 Meter Run | |||||
3:01.24 | SB | Mary Beth Smith | 7th | Finals | Class A Results |
3:14.93 | SB | Leah McDowell | 8th | Finals | Class A Results |
3:14.93 | SB | Leah McDowell | 8th | Finals | Class A Results |
3:14.93 | SB | Leah McDowell | 8th | Finals | Class A Results |
1600 Meter Run | |||||
6:16.00 | SB | Mary Beth Smith | 3rd | Finals | Class A Results |
7:10.90 | SB | Elizabeth Carr | 6th | Finals | Class A Results |
7:10.90 | SB | Elizabeth Carr | 6th | Finals | Class A Results |
7:10.90 | SB | Elizabeth Carr | 6th | Finals | Class A Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.65 | SB | Bethany Evans | 1st | Prelims | Class A Results |
17.89 | SB | Bethany Evans | 1st | Finals | Class A Results |
18.10 | SB | Matraca Hovatter | 3rd | Prelims | Class A Results |
18.46 | SB | Matraca Hovatter | 2nd | Finals | Class A Results |
19.34 | SB | Bly Deuser | 6th | Prelims | Class A Results |
19.34 | SB | Bly Deuser | 6th | Prelims | Class A Results |
19.34 | SB | Bly Deuser | 6th | Prelims | Class A Results |
19.90 | SB | Bly Deuser | 4th | Finals | Class A Results |
19.90 | SB | Bly Deuser | 4th | Finals | Class A Results |
19.90 | SB | Bly Deuser | 4th | Finals | Class A Results |
300 Meter Hurdles | |||||
54.90 | SB | Bethany Evans | 2nd | Finals | Class A Results |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:13.30 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x100 Meter Relay | |||||
57.69 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:01.00 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:55.34 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:56.26 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-2 | SB | Melissa Carr | 4th | Finals | Class A Results |
4-2 | SB | Melissa Carr | 4th | Finals | Class A Results |
4-2 | SB | Melissa Carr | 4th | Finals | Class A Results |
4-0 | SB | Matraca Hovatter | 8th | Finals | Class A Results |
Long Jump | |||||
14-7 | SB | Rhea Deuser | 1st | Finals | Class A Results |
14-7 | SB | Rhea Deuser | 1st | Finals | Class A Results |
14-7 | SB | Rhea Deuser | 1st | Finals | Class A Results |
10-11 | SB | Elizabeth Carr | 9th | Finals | Class A Results |
10-11 | SB | Elizabeth Carr | 9th | Finals | Class A Results |
10-11 | SB | Elizabeth Carr | 9th | Finals | Class A Results |
Discus | |||||
71-6 | SB | Katie Gaither | 4th | Finals | Class A Results |
Shot Put | |||||
25-3 | SB | Katie Gaither | 7th | Finals | Class A Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.31 | SB | Forrest Walker | 7th | Prelims H2 | Class A Results |
12.31 | SB | Forrest Walker | 7th | Prelims H2 | Class A Results |
12.31 | SB | Forrest Walker | 7th | Prelims H2 | Class A Results |
12.67 | SB | Forrest Walker | 7th | Finals | Class A Results |
12.67 | SB | Forrest Walker | 7th | Finals | Class A Results |
12.67 | SB | Forrest Walker | 7th | Finals | Class A Results |
13.02 | SB | Logan Snyder | 9th | Prelims H1 | Class A Results |
13.02 | SB | Logan Snyder | 9th | Prelims H1 | Class A Results |
13.02 | SB | Logan Snyder | 9th | Prelims H1 | Class A Results |
800 Meter Run | |||||
2:28.90 | SB | Cole Kelley | 6th | Finals | Class A Results |
1600 Meter Run | |||||
5:20.00 | SB | David Rhodes | 3rd | Finals | Class A Results |
5:43.19 | SB | Cole Kelley | 7th | Finals | Class A Results |
3200 Meter Run | |||||
11:02.00 | SB | David Rhodes | 2nd | Finals | Class A Results |
4x100 Meter Relay | |||||
50.38 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:39.00 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
5-4 | SB | Logan Snyder | 2nd | Finals | Class A Results |
5-4 | SB | Logan Snyder | 2nd | Finals | Class A Results |
5-4 | SB | Logan Snyder | 2nd | Finals | Class A Results |
5-0 | SB | Josh Michael | 7th | Finals | Class A Results |
Long Jump | |||||
17-11 | SB | Logan Snyder | 6th | Finals | Class A Results |
17-11 | SB | Logan Snyder | 6th | Finals | Class A Results |
17-11 | SB | Logan Snyder | 6th | Finals | Class A Results |
17-10 | SB | Allen Summerfield | 7th | Finals | Class A Results |
Discus | |||||
112-7.25 | SB | Caleb Burns | 4th | Finals | Class A Results |
97-4.25 | SB | Jacob Hebb | 6th | Finals | Class A Results |
97-4.25 | SB | Jacob Hebb | 6th | Finals | Class A Results |
97-4.25 | SB | Jacob Hebb | 6th | Finals | Class A Results |
Shot Put | |||||
31-10 | SB | Jacob Hebb | 9th | Finals | Class A Results |
31-10 | SB | Jacob Hebb | 9th | Finals | Class A Results |
31-10 | SB | Jacob Hebb | 9th | Finals | Class A Results |
31-0 | SB | Caleb Burns | 12th | Finals | Class A Results |
22-1 | SB | Tyler Shaffer | 16th | Finals | Class A Results |