Pocahontas County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.84 | SB | Madeline Jermone | 5th | Finals | |
14.04 | SB | Madeline Jermone | 4th | Prelims H1 | |
15.40 | SB | Amy Sharp | 14th | Prelims H1 | |
200 Meter Dash | |||||
26.96 | SB | Adriene Nottingham | 1st | Finals | |
27.63 | SB | Adriene Nottingham | 2nd | Prelims H1 | |
28.87 | SB | Madeline Jermone | 4th | Prelims H3 | |
28.92 | SB | Madeline Jermone | 4th | Finals | |
400 Meter Dash | |||||
1:00.86 | SB | Adriene Nottingham | 1st | Finals H3 | |
1:12.28 | SB | Melody Walkup | 14th | Finals H3 | |
800 Meter Run | |||||
2:38.19 | SB | Adriene Nottingham | 1st | Finals | |
2:45.15 | SB | Melody Walkup | 5th | Finals | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.67 | SB | Relay Team | 6th | Finals H2 | |
Long Jump | |||||
13-7 | SB | Madeline Jermone | 7th | Finals | |
12-5 | SB | Amy Sharp | 10th | Finals | |
Discus | |||||
68-2 | SB | Melody Walkup | 11th | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.70 | SB | Eric Rose | 2nd | Finals | |
11.75 | SB | Eric Rose | 3rd | Prelims H2 | |
12.20 | SB | Andy Hefner | 8th | Finals | |
12.36 | SB | Andy Hefner | 8th | Prelims H2 | |
200 Meter Dash | |||||
23.72 | SB | Eric Rose | 3rd | Finals | |
23.98 | SB | Eric Rose | 3rd | Prelims H1 | |
25.23 | SB | Tanner Graham | 8th | Finals | |
25.34 | SB | Tanner Graham | 7th | Prelims H1 | |
400 Meter Dash | |||||
53.42 | SB | Trevor Caplinger | 5th | Finals H2 | |
55.02 | SB | Ethan Lash | 7th | Finals H1 | |
800 Meter Run | |||||
2:13.33 | SB | Abram Rittenhouse | 6th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:01.83 | SB | Abram Rittenhouse | 6th | Finals | |
5:07.93 | SB | Grant Langston | 8th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
11:03.02 | SB | Abram Rittenhouse | 4th | Finals | |
13:04.29 | SB | Ethan Lash | 8th | Finals | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.66 | SB | Raymond Ford | 6th | Finals | |
18.99 | SB | Raymond Ford | 8th | Prelims H2 | |
19.62 | SB | Derek Kiner | 9th | Prelims H1 | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.34 | SB | Derek Kiner | 11th | Finals H1 | |
51.20 | SB | Casey Withers | 12th | Finals H1 | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.87 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x110 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:07.25 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.94 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:47.60 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:15.34 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
6-3 | SB | Jeff Fertig | 1st | Finals | |
Long Jump | |||||
17-9 | SB | Jeff Fertig | 6th | Finals | |
17-1 | SB | Jesse Bolyard | 9th | Finals | |
Discus | |||||
122-3 | SB | Kendall Berverage | 4th | Finals | |
Shot Put | |||||
38-5.5 | SB | Kendall Berverage | 5th | Finals |