Webster County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
33.74 | SB | Gracie Cochran | 21st | Prelims H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:39.97 | SB | Alivia Moffatt | 12th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.91 | Caylin Armentrout | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
19.07 | Caylin Armentrout | 10th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
59.72 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:04.65 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-6 | Holly Perrrine | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
60-2 | SB | Carson Short | 33rd | Prelims H1 | Complete Results |
54-4.75 | SB | Liberti Cochran | 28th | Prelims H1 | Complete Results |
50-5 | SB | Kassie Cochran | 18th | Prelims H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
20-4 | Hannah Cutlip | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
14-1 | SB | Carson Short | 32nd | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.43 | Cole Deel | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
11.46 | Cole Deel | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
11.68 | Reece Nutter | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
11.71 | Reece Nutter | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.79 | Cole Deel | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
23.10 | Cole Deel | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
23.74 | SB | Reece Nutter | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.51 | Logan Cochran | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
58.58 | Julius Sandifer | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:24.25 | Harmon Wamsley | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:05.61 | Harmon Wamsley | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
5:26.06 | Devan Lawson | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:46.80 | Devan Lawson | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
12:25.21 | Chris Bender | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.03 | Dakota Mcmillion | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
18.23 | Dakota Mcmillion | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.62 | SB | Seth Vandevnder | 10th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.68 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:35.91 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:45.21 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
5-4 | Julius Sandifer | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-4 | Wyatt Malcomb | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
14-3 | SB | Trey Williams | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-10.5 | Trey Williams | 30th | Finals H1 | Complete Results |