Buckhannon-Upshur Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.25 | SB | Chantelle Leggett | 11th | Finals H2 | Complete Results |
15.31 | SB | Jacqueline Kirchberg | 12th | Finals H2 | Complete Results |
15.32 | SB | Faith Schafsnitz | 13th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.14 | SB | Abby Lantz | 2nd | Finals H5 | Complete Results |
29.86 | SB | Alayna Wright | 7th | Finals H4 | Complete Results |
30.23 | SB | Hannah Stankus | 9th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
59.79 | Emily Godwin | 1st | Finals H4 | Complete Results | |
1:07.85 | SB | Payton Deynzer | 4th | Finals H4 | Complete Results |
1:09.26 | SB | Alayna Wright | 6th | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:28.17 | Emily Godwin | 2nd | Finals | Complete Results | |
2:47.39 | SB | Payton Deynzer | 8th | Finals | Complete Results |
2:48.45 | SB | Gillian Ross | 10th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:09.14 | SB | Gillian Ross | 6th | Finals | Complete Results |
6:49.33 | SB | Tori Ward | 12th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
15.46 | Emily Godwin | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
16.79 | SB | Lauren Cvechko | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
17.77 | SB | Katy Riley | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
48.92 | SB | Lauren Cvechko | 1st | Finals H3 | Complete Results |
49.07 | SB | Abby Lantz | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
53.89 | SB | Courtney Reed | 4th | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:11.38 | Relay Team | 1st | Finals H2 | ||
4x100 Meter Relay | |||||
51.42 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | ||
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.88 | Relay Team | 4th | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
4:31.24 | Relay Team | 2nd | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
11:26.01 | Relay Team | 4th | Finals | ||
High Jump | |||||
5-4 | SB | Lauren Cvechko | 1st | Finals | Complete Results |
4-8 | SB | Mercedes Dowell | 4th | Finals | Complete Results |
4-6 | SB | Micki Skiles | 7th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
13-9 | SB | Taylor Jack | 5th | Finals | Complete Results |
13-5 | SB | Katy Riley | 7th | Finals | Complete Results |
12-9 | SB | Jacqueline Kirchberg | 9th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Taylor Jack | 3rd | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
121-1 | Mackenzie Leigh | 1st | Finals | Complete Results | |
109-0 | SB | Mercedes Dowell | 2nd | Finals | Complete Results |
104-0 | SB | Megan Wilfong | 3rd | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
34-9.5 | SB | Mercedes Dowell | 3rd | Finals | Complete Results |
34-9.5 | SB | Megan Wilfong | 2nd | Finals | Complete Results |
34-6 | Mackenzie Leigh | 4th | Finals | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.71 | SB | Shaquiel Lofton | 3rd | Finals H4 | Complete Results |
12.14 | SB | Keelan Kurzrock | 4th | Finals H3 | Complete Results |
12.59 | SB | Andrew Ross | 10th | Finals H4 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.25 | SB | Andrew Ross | 11th | Finals H4 | Complete Results |
26.98 | SB | Brandon Bailey | 15th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
51.51 | SB | Shaquiel Lofton | 1st | Finals H4 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:16.65 | SB | Bradley Zartman | 5th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:33.57 | SB | Bradley Zartman | 7th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
18.10 | SB | Drew Saltis | 8th | Finals H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
46.42 | SB | David Boyles | 6th | Finals H4 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.38 | Relay Team | 2nd | Finals | ||
4x110 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:06.19 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | ||
4x200 Meter Relay | |||||
1:38.23 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | ||
4x400 Meter Relay | |||||
3:56.57 | Relay Team | 4th | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
9:27.74 | Relay Team | 4th | Finals | ||
Long Jump | |||||
20-0 | SB | Shaquiel Lofton | 2nd | Finals | Complete Results |
17-10 | SB | Seth Cutright | 10th | Finals | Complete Results |
15-10 | SB | Brandon Bailey | 18th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
9-0 | SB | Joey Schreves | 6th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
123-7 | SB | Isaac Johnson | 2nd | Finals | Complete Results |
87-3 | SB | Nicholas Burch | 11th | Finals | Complete Results |
81-11 | SB | Hugh Roy | 12th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
45-0 | SB | Isaac Johnson | 2nd | Finals | Complete Results |
31-3 | SB | Hugh Roy | 11th | Finals | Complete Results |
30-3 | SB | Nicholas Burch | 12th | Finals | Complete Results |