Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Atikilt Tamiru 12 Moorefield 11.46h
2 Kason Rogers 12 Petersburg 11.93h
3 Tyler Saville 12 Petersburg 11.93h
4 Josh Burdock 9 Union 11.98h
Mason Miller 10 East Hardy 12.42h
Austin Wilkins 10 East Hardy 12.41h
Cole Harper 11 Petersburg 12.67h
Finan Teklom 10 Moorefield 12.68h
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cole Harper 11 Petersburg 25.15h
2 Atikilt Tamiru 12 Moorefield 25.22h
3 Jacob Perez 12 Petersburg 25.35h
4 Jarrett Carr 10 Moorefield 25.47h
Mason Miller 10 East Hardy 25.74h
Austin Wilkins 10 East Hardy 27.35h
Elijah Schetrom 10 East Hardy 30.80h
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mason Miller 10 East Hardy 59.63h
2 Gage Sites-Woods 10 Pendleton County 1:00.09h
3 Cameron Newhouse 10 Moorefield 1:02.05h
4 Jackson Yeager 9 Petersburg 1:07.07h
Elijah Schetrom 10 East Hardy 1:07.31h
Corey Kisamore 9 Petersburg 1:09.88h
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Josh Burdock 9 Union 2:21.49h
2 Gage Sites-Woods 10 Pendleton County 2:22.61h
3 Peyton Eye 10 Moorefield 2:35.51h
4 William Boddy 9 Petersburg 2:38.93h
Josh Hahn 11 East Hardy 2:40.15h
Corey Kisamore 9 Petersburg 2:48.48h
Benjamin Montgomery 9 East Hardy 2:51.98h
Jackson Yeager 9 Petersburg 2:55.95h
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gage Sites-Woods 10 Pendleton County 5:24.24h
2 William Boddy 9 Petersburg 5:44.05h
3 Brock Batson 12 Pendleton County 5:57.38h
4 Sameal Gebreluel 10 Moorefield 6:17.31h
Bryson Riggleman 9 Petersburg 6:22.95h
Hutton Kerr 9 East Hardy 6:27.91h
Wade Hershberger 9 East Hardy 6:32.80h
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gage Sites-Woods 10 Pendleton County 12:17.04h
2 Bryson Riggleman 9 Petersburg 13:36.20h
3 Brock Batson 12 Pendleton County 13:40.15h
4 Hutton Kerr 9 East Hardy 13:54.13h
Kevin Molen 10 Moorefield 13:54.44h
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryce Tharp 12 East Hardy 15.22h
2 Nevin Good 12 East Hardy 17.76h
3 Grant Sherman 9 Moorefield 18.97h
4 Cameron Newhouse 10 Moorefield 21.19h
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryce Tharp 12 East Hardy 42.69h
2 Grant Sherman 9 Moorefield 50.30h
3 Nevin Good 12 East Hardy 50.45h
4 Jarrett Carr 10 Moorefield 51.83h
Ethan Taylor 9 Petersburg 52.27h
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Petersburg 48.41h
2 Moorefield 49.68h
3 East Hardy 51.56h
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Petersburg 1:42.95h
2 Moorefield 1:43.90h
3 East Hardy 1:50.08h
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Moorefield 4:25.75h
2 East Hardy 4:45.60h
3 Petersburg 4:54.33h
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Moorefield 10:31.38h
2 East Hardy 10:53.57h
3 Petersburg 10:55.72h
Varsity Boys 4x110 Shuttle Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Relay Team East Hardy 1:07.68h
2 Relay Team Moorefield 1:11.93h
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aedan Lott 12 Petersburg 43-09.0
2 Malachi Zirk 11 Moorefield 38-01.0
3 McKale Schultz 10 Petersburg 37-07.0
4 Dayton Miller 12 East Hardy 36-06.0
4 Miles Kidwell 10 East Hardy 36-06.0
Dale Hockman 11 East Hardy 36-01.0
James Shipe 10 East Hardy 34-00.0
Russell Coon 12 Moorefield 32-09.0
Matthew Harman 10 East Hardy 31-10.0
Wyatt Nuzum 9 Petersburg 31-02.0
Mageal VanMeter 9 Petersburg 29-10.0
Cyrus Adkins 10 Pendleton County 28-02.0
Jacob Gainer 10 East Hardy 27-09.0
Levi Howard 10 Moorefield 26-08.0
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malachi Zirk 11 Moorefield 113-03
2 McKale Schultz 10 Petersburg 104-04
3 Aedan Lott 12 Petersburg 97-04
4 Dale Hockman 11 East Hardy 95-08
Wyatt Nuzum 9 Petersburg 90-03
Matthew Harman 10 East Hardy 86-08
Kevin Molen 10 Moorefield 85-04
Dayton Miller 12 East Hardy 82-03
Mageal VanMeter 9 Petersburg 79-04
Wade Hershberger 9 East Hardy 75-02
Cyrus Adkins 10 Pendleton County 74-04
Jacob Gainer 10 East Hardy 68-09
Grant Sherman 9 Moorefield 65-06
Levi Howard 10 Moorefield 53-07
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryce Tharp 12 East Hardy 5-10.0
2 Kaleb Alexander 12 Petersburg 5-08.0
3 Kason Rogers 12 Petersburg 5-06.0
4 Layne Spitzer 10 Moorefield 5-04.0
Kenneth Adams 11 Union 5-00.0
Noah Lang 11 East Hardy NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nevin Good 12 East Hardy 15-11
2 Wyatt Nuzum 9 Petersburg 15-05
3 Cole Harper 11 Petersburg 14-10
4 Josh Hahn 11 East Hardy 14-04
4 Layne Spitzer 10 Moorefield 14-04
Josh Burdock 9 Union 13-05
Kenneth Adams 11 Union 13-05
Jarrett Carr 10 Moorefield 13-04.5
Ethan Taylor 9 Petersburg 13-04.5
Malachi Zirk 11 Moorefield 13-01
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jessie Canoy 12 Petersburg 12.57h
2 Taylor Harvey 11 Moorefield 12.82h
3 Brianna Maxwell 12 Petersburg 13.05h
4 Holly Snyder 11 East Hardy 13.31h
Amani Roberto 10 Moorefield 14.08h
Emily Dyer 10 East Hardy 15.30h
Kayle Mills 9 East Hardy 15.65h
Madilyn Crites 11 Moorefield 15.88h
Destine Wyman 9 Moorefield 16.09h
Brittany Thomas 9 Union 16.14h
Jayden Crites 10 Moorefield 18.20h
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brianna Maxwell 12 Petersburg 28.77h
2 Taylor Harvey 11 Moorefield 28.99h
4 Riley Apple 10 Pendleton County 30.80h
Ryen Sites 9 Petersburg 31.15h
3 Kayle Mills 9 East Hardy 32.06h
Brittany Thomas 9 Union 34.53h
Jayden Crites 10 Moorefield 40.83h
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Riley Apple 10 Pendleton County 1:11.60h
2 Ryen Sites 9 Petersburg 1:11.95h
3 Kayle Mills 9 East Hardy 1:15.31h
4 Carly Hershberger 11 East Hardy 1:19.29h
Emily Dyer 10 East Hardy 1:19.73h
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makenzie Keplinger 11 Moorefield 2:54.41h
2 Kelsi Hott 11 Petersburg 2:59.72h
3 Emma Cremann 9 Moorefield 3:15.01h
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anna Rexrode 12 Pendleton County 6:27.91h
2 Kelsi Hott 11 Petersburg 7:14.17h
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bridgette Knapp 11 Union 16.77h
2 SierraMarie Miller 12 East Hardy 18.04h
3 Teia Ray 10 Moorefield 18.92h
4 Sierra Swick 12 Petersburg 19.08h
Victoria Seabolt 10 Union 19.16h
Megan Good 9 East Hardy 19.60h
Alexa Durst 9 Petersburg 19.88h
Riley Apple 10 Pendleton County 21.43h
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jessie Canoy 12 Petersburg 54.39h
2 Victoria Seabolt 10 Union 55.70h
3 SierraMarie Miller 12 East Hardy 55.74h
4 Megan Good 9 East Hardy 59.51h
Sierra Swick 12 Petersburg 1:00.09h
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Petersburg 56.61h
2 Moorefield 57.91h
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Moorefield 2:10.37h
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Moorefield 5:23.51h
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Moorefield 13:19.04h
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rylee Adams 12 Petersburg 28-11
2 Rhenn Hedrick 9 Petersburg 28-02
3 Alexandria Jones 10 Union 28-01
4 Taylor Strawderman 10 East Hardy 25-06
Aija Burnette 12 East Hardy 21-06
Jessica Deck 9 East Hardy 20-10
Olivia Burgess 9 East Hardy 19-10
Destine Wyman 9 Moorefield 19-07
Sarah Weatherholt 10 Moorefield 18-07
Kyndal Vance 10 Petersburg 17-08
Abigail Leininger 10 Moorefield 17-08
Sarah Crews 9 Petersburg 17-05
Kassidy Park 10 Petersburg 15-07
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Taylor Strawderman 10 East Hardy 76-02
2 Jessica Deck 9 East Hardy 74-00
3 Rhenn Hedrick 9 Petersburg 62-01
4 Alexandria Jones 10 Union 60-07
Rylee Adams 12 Petersburg 59-00
Destine Wyman 9 Moorefield 57-06
Aija Burnette 12 East Hardy 56-09
Sarah Weatherholt 10 Moorefield 56-03
Abigail Leininger 10 Moorefield 51-06
Kyndal Vance 10 Petersburg 48-07
Kassidy Park 10 Petersburg 39-01
Sarah Crews 9 Petersburg 32-02
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bridgette Knapp 11 Union 5-00.0
2 Destiny Helmick 12 Petersburg 4-06.0
3 Emily Dyer 10 East Hardy 4-00.0
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victoria Seabolt 10 Union 14-03.5
2 SierraMarie Miller 12 East Hardy 14-01.0
3 Bridgette Knapp 11 Union 13-02.5
Holly Snyder 11 East Hardy 12-02.0
4 Megan Good 9 East Hardy 11-05.5
Destiny Helmick 12 Petersburg 11-05.0
Kassidy Park 10 Petersburg 8-09.0
Skylar Raredon 9 Petersburg 8-05.0
Rylee Adams 12 Petersburg 8-04.0
Brittany Thomas 9 Union 7-04.0