Ritchie County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
15.94 | h | Hunter Reed | 19th | Prelims H5 | Results |
200 Meter Dash | |||||
31.64 | h | Jessie Bryson | 19th | Prelims H5 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:57.64 | SB | Taylor Hammond | 15th | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
7:49.01 | Miranda Britton | 25th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
15:11.35 | SB | Taylor Mace | 10th | Finals H1 | Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.74 | h | Janessa Adams | 4th | Finals H1 | Results |
17.34 | h | Janessa Adams | 3rd | Prelims H1 | Results |
18.44 | h | Anna Cokeley | 11th | Prelims H2 | Results |
19.74 | h | Samantha Kirk | 15th | Prelims H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
49.24 | h | Janessa Adams | 3rd | Finals H4 | Results |
50.04 | h | Anna Cokeley | 5th | Finals H4 | Results |
4x100 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:09.74 | h | Relay Team | 1st | Finals H3 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
59.54 | h | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:03.56 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:41.24 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:00.40 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results |
High Jump | |||||
5-0 | Olivia Vanoy | 2nd | Finals H1 | Results | |
4-10 | Kylie Gump | 4th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
12-7.5 | Miranda Britton | 11th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
8-6 | SB | Sarah Cokeley | 3rd | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
110-9 | Mikayla Little | 1st | Finals H1 | Results | |
78-7 | SB | Morgan Moore | 16th | Finals H1 | Results |
67-4 | Evelyn Bunner | 18th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
28-5.5 | Mikayla Little | 11th | Finals H1 | Results | |
23-2.5 | Morgan Moore | 26th | Finals H1 | Results | |
23-1.25 | Evelyn Bunner | 27th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.14 | h | Anthony Rhodes | 23rd | Prelims H6 | Results |
200 Meter Dash | |||||
26.24 | h | Anthony Rhodes | 13th | Prelims H4 | Results |
400 Meter Dash | |||||
51.34 | h | Jayden Allender | 2nd | Finals H8 | Results |
59.04 | h SB | Bradley Leggett | 19th | Finals H4 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:09.37 | Daniel Cooper | 6th | Finals H1 | Results | |
2:18.22 | Bradley Leggett | 18th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:57.90 | Huston Deem | 8th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
9:57.28 | Johnny Hogue | 1st | Finals H1 | Results | |
10:31.51 | Daniel Cooper | 5th | Finals H1 | Results | |
13:03.95 | Andrew Maheny | 19th | Finals H1 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.44 | h | Jayden Allender | 1st | Finals H1 | Results |
16.04 | h | Jayden Allender | 1st | Prelims H3 | Results |
16.24 | h | Clayton Satterfield | 2nd | Finals H1 | Results |
17.34 | h | Clayton Satterfield | 4th | Prelims H1 | Results |
18.84 | h | Cruz Hayes | 9th | Prelims H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
40.24 | h | Jayden Allender | 1st | Finals H5 | Results |
41.44 | h | Clayton Satterfield | 3rd | Finals H5 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.84 | h | Relay Team | 4th | Finals H2 | Results |
4x110 Shuttle Hurdle Relay | |||||
1:04.27 | Relay Team | 2nd | Finals H4 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:49.67 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:41.47 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
6-2 | Jayden Allender | 1st | Finals H1 | Results | |
5-6 | Travis Pickering | 6th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
15-6.5 | Anthony Rhodes | 14th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
13-6 | Austin Garrett | 2nd | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
117-3 | Robbie Carpenter | 7th | Finals H1 | Results | |
82-5 | Seth Smith | 21st | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
36-4 | SB | Kyle Cole | 15th | Finals H1 | Results |
35-9.5 | SB | Robbie Carpenter | 18th | Finals H1 | Results |
31-5.75 | Seth Smith | 24th | Finals H1 | Results |